Dzień ćwiczeń w Przedszkolu Metodą Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne

2014-03-24

Zajęcia organizowane są w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawcami ubrali się w stroje gimnastyczne, aby aktywnie uczestniczyć w ćwiczeniach metodą Weroniki Sherborne. Ćwiczenia odbywały się na sali gimnastycznej oraz w salach poszczególnych grup. Ćwiczenia rozpoczęły się w grupie dzieci 4,5, letnich, które indywidualnie i w parach oraz w grupie wykonywały zestawy ćwiczeń wg scenariusza.

Najbardziej dzeciom podobały się zabawy, które miały "śmieszne nazwy", a i wykonanie ich sprawiało im wiele radości, tj: paczka, fotelik, riksza, wiejskie podwórko, ośmiornica, tunnel, huśtawka czy na zakończenie masaż relaksacyjny.

W grupie najmłodszej w ramach zajęć otwartych tego dnia dzieci ćwiczyły razem z rodzicami. Była to bardzo ciekawa forma ruchowa dla rodziców, a przede wszystkim dla dzieci.

Pliki do pobrania:

scenariusz zajęcia wg W. Sherborne