Ruch to zdrowie...

2014-03-27

Integralną częścią programu Przedszkole Promujące Zdrowie jest włączenie się do programu Szkoła w ruchu, gdzie nasze działania skierowane są na różne obszary tj. zdrowe odżywianie, higiena, bezpieczeństwo i oczywiście ruch.

Ruch w naszym przedszkolu przybiera różnorodne formy. Dbamy o to, aby każdego dnia i o każdej porze roku zaspakajana była potrzeba ruchu, są to m.in. ćwiczenia poranne, zestawy ćwiczeń gimnastycznych, zabawy z muzyką, elementy aerobiku, spacery, wycieczki. Ćwiczenia te są prowoadzone przy pomocy różnych form, do których wykorzystujemy różnorodne rekwizyty i przybory.

Każego roku dzień dziecka oprócz wyjazdów dzieci na wycieczki organizujemy w przedszkolu olimpiadę sportową. W czerwcu 2013 r. odbyła się olimpiada pod hasłem Mały olimpijczyk.

Pliki do pobrania:

2013 scenariusz olimpiady sportowej

Ferie zimowe i wakacje w przedszkolu

2014-03-27

Rokrocznie w naszym przedszkolu w okresie ferii zimowych oraz letnich wakacji podczas przedszkola zbiorczego uatrakcyjniamy pobyt dzieci w przedszkolu organizując:

latem: kąpiele w basenie, gry zespołowe, zawody sportowe, koszykówka, rzuty do celu, dwa ognie, zabawy chustą animacyją Klanzy itp. natomiast

zimą: warsztaty taneczne, które prowadzą instruktorzy fitnessu i tańca oraz zabawy na śniegu w ogrodzine przedszkolnym organizując spartakiadę zimową.

Nadanie Certyfikatu Przedszkole Promujące Zdrowie

2014-03-27

W październiku 2013 r. otrzymując Certyfikat Przedszkole Promujące Zdrowie odbyła się uroczystość nadania tytułu. Dzieci z grup najstarszych przygotowały przedstawienie Na straganie, a także śpiewały piosenki o zdrowiu i przygotowały taniec o tym jak ważna jest gimnastyka poranna w domu.

Dzieci młodsze przebrane w owocowe stroje nazw grup śpiewały wymyślone przez wychowawców piosenki. W tym czasie rodzice uczestniczyli w konkursie na najzdrowszą i najciekawszą kanapkę.

Jury w składzie Przedstawicieli Miasta Zabrze, Metodyka Wychowania Przedszkolnego oraz Przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Matis z Katowic oceniali pracę rodziców, a dzieci degustowały wykonane kanapki.

Dzień warzyw i owoców

2014-03-27

Tradycją naszego przedszkola są także obchody Dnia Ziemniaka. Przyjmują one różne formy aktywności najczęściej ruchowej. W tym celu przerowadzamy różnego rodzaju konkurencje sportowe z wykorzystaniem ziemniaków; np. szukanie ziemniaka, wyścigi ziemniaków, układanie ziemniaczanego węża i wiele innych. Następnie z ziemniaków zostały wykonane prace: ludki zieniaczane czy zwierzęta np. jeż.

Z uwagi na to, że w 2012 r. rozpoczęliśmy przygotowania przystąpienia do programu Przedszkole Promujące zdrowie, rozszerzyliśmy zakres działań prozdrowotnych w związku z czym, w kolejnym roku był to już Dzień Wszystkich Warzyw. Dzieci brały udział w zabawie ukryte warzywa, szukając ich w ogrodzie przedszkolnym oraz przerowadziliśmy wiele konkurencji sportowych, które wcale nie były łatw z uwagi na stroje, w które były przebrane dzieci /stroje warzyw/. Do udziału w tej imprezie zaprosiliśmy rodziców, którzy podczas zabaw dzieci uczestniczyli w innej konkurencji jaką była najzdrowsza sałatka. Wszyskie drużyny wykonały pyszne warzywne przysmaki.

Pliki do pobrania:

scenariusz święto ziemniaka