Na Helence i wesoło i sportowo...

2014-03-28

17 września 2013 r. zorganizowaliśmy Przemarsz sportowców różnych dyscyplin ulicami naszego osiedla. Celem kawalkady było zachęcanie dzieci i wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy do uprawiania sportu.

Dzieci ubrane w stroje sportowe takie jak: piłkarz, rowerzysta, biegacz itp. Niosły transparenty i rekwizyty sportowe, śpiewały różne piosenki na znane melodie. Teksty piosenek zostały utworzone przez nauczycielkę naszego przedszkola przy współudziale dzieci.

Na melodię „Panie Janie”

W zdrowym ciele

Zdrowy duch

Przedszkolacy wiedzą

I wszystkim powiedzą

Sport to ruch

Na melodię  refrenu piosenki „Witaminki”

Imieninki, imieninki

To Helenki imieninki

Wszyscy mają dziarskie minki

Bo świętują imieninki

Imieninki, imieninki

Dziś sportowe imieninki

Ćwiczą chłopcy i dziewczynki

I wszystkie nasze rodzinki.

Nie tylko swoją sportową postawą i strojem zachęcaliśmy do aktywnego uprawiania sportu, ale również poprzez rozdawanie ulotek zawierających treści zawierające informacje o zdrowym stylu życia. Dzięki tej inicjatywie przyczyniliśmy się do odkrywania pasji, talentów sportowych naszych dzieci jak i również wszystkich spotkanych osób podczas przemarszu, którzy wyrażali swoją aprobatę i uznanie oraz pochwałę naszych działań.

Talenty i zainteresowania znalazły odzwierciedlenie w podejmowanych konkretnych działaniach sportowych. Nasze przedszkolaki uczęszczają na zajęcia organizowane przez kluby /organizacje/ sportowe: pływanie Delfinek; Yoshinkan Aikido, Piłkarskie Przedszkole – dzieci trenują pod opieką trenerów Górnika Zabrze, a także zajęcia taneczne i baletowe odbywające się w różnych ośrodkach na terenie Zabrza.

Zajęcia taneczne w Przedszkolu

2014-03-27

Jedną z form ruchu jest taniec. W naszym przedszkolu od kilku funkcjonuje kółko taneczne, w których uczestniczą chetne 5,6 - latki.

Ponadto w naszym przedszkolu są prowadzone zajęcia muzyczno-ruchowe tzw. rytmika, na którą uczęszczają wszystkie dzieci z przedszkola. Zajęcia są prowadzone wg programu jednej z nauczycielek przedszkola.

Taniec zaspokaja naturalną potrzebę ruchu, jest okazją do zabawy, rozwija dziecięce talenty. Zabawa wg pedagogiki zabawy Klanza to ulubiona forma ruchu dzieci. Na zajęcia oprócz pedagogki zabawy są wykorzystywane zabawy i tańce w opracowaniu Bati Straus, która wykorzystuje muzykę poważna do różnorodnych zabaw, cwiczeń rytmicznych czy tańców. Tańce w jej opracowaniu są atrakcyjne pod względem róznorodnych strojów czy rekwizytów, a więc dzieci bardzo chętnie się ich uczą.

Na zajęciach z kółka tanecznego dzieci w naszym przedszkolu poznają również kroki tańców tradycyjnych tj. Trojak czy Polka.

Podsumowaniem zdobytych umiejętności w roku szkolnym jest pokaz dla rodziców oraz występ na festnie rodzinnym.

Nocki w Przedszkolu

2014-03-27

Od 10 lat w czerwcu nasze dzieci biorą udział w nockach w Przedszkolu. Każda z tych nocy ma swój charakter i niezapomniany przebieg zakończony snem w swojej sali przedszkolnej. Ostatnia noc w czerwcu 2013 r. odbyła się pod nazwą Sportowcy różnych dyscyplin, która szczególnie promowała ruch. Dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola w strojach sportowych różnych dyscyplin uczestniczyli w prezentacji, a następnie w zawodach i konkurencjach sportowych. Na zakończenie zmagań odbył się aerobik poprowadzony przez dyrektora placówki. Największą atrakcją był konkurs na najlepszego strzelca piłkarskiego. Konkurs ten przeprowadził zawodnik Klubu Sportowego Górnika Zabrze.